Pamukkale’de diş hekimliği yaptığı belirlenen genç kadın yılbaşı kutlamasında alkol komasına girerek hayatını kaybetti. Olay Güzelköy Mahallesi, Süleyman Demirel Caddesi’nde meydana geldi. Diş hekimi Betül Karaayvaz (26) alkol komasına girerek hayatını kaybederken, arkadaşı diş hekimi Kaan Y. ve doktor Süleyman Ali Y. hastanede tedavi altına alındı.

İki katlı bir binada meydana gelen olayda, harita mühendisi Berkay T., yılbaşı kutlaması için  arkadaşları, plastik cerrah Süleyman Ali, Y, diş hekimi Betül Karaayvaz, Kaan Y., harita mühendisi Özgür Deniz A., Nurullah T’yi evine davet etti.

Gece geç saatlere kadar alkol alan grup, yeni yılda acı bir sürprizle karşılaştı. Sabah uyandıklarında Betül Karaayvaz, Süleyman Ali Y. ve Kaan Y’nin hareketsiz olduğunu gören arkadaşları 112’yi arayarak durumu sağlık ekiplerine bildirdi.

Sağlık ekiplerince yapılan ilk müdahalede Betül Karaayvaz’ın yaşama veda ettiği öğrenildi. Plastik cerrah olan Süleyman Ali Y. ve diş hekimi Kaan Y. hastaneye götürülerek tedavi altına alındı, durumlarının ciddi olduğu belirtildi.

Sağlık durumları iyi olan kişiler ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü. Betül Karaayvaz’ın cansız bedeni ise otopsi için Pamukkale Üniversitesi, Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekiplerince evdeki içecek ve yiyeceklerden numuneler alınarak inceleme yapıldı. Yapılan açıklamada alkollü içeceklerin kaçak ve sahte olmadığı belirtildi.