11 Şubat 2022 09:29 Güncelleme : 11 Şubat 2022 09:34

Youtube'dan Metaverse & NFT Atağı! Yeni Dünyaya Geçiş Hızlanıyor

Youtube'dan Metaverse & NFT Atağı! Yeni Dünyaya Geçiş Hızlanıyor

En büyük video platformu Youtube NFT ve Metaverse dünyasına adım atıyor. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen bir konferansta CEO Susan Wojcicki, NFT lerle ilgili olumlu yorumlarda bulundu.

Önce NFT ile ilgili bir blog yazısı hazırlayan güvenli bir ortamda saklanabilmesi için çözüm arayışı içerisinde olduklarında bahsetti. NFT ye atılacak adımların sinyalni veren Youtube CEO’su Wojcicki, yeni nesil teknolojilerden yararlanacaklarının altını çizdi. Youtube yetkililerinin bugün paylaştığı blog yazısında, bu yıl gerçekleştirilecek NFT ve Metaverse hamlelerinin detaylarından bahsedildi. Dijital sanat pazarında gerçekleştirilen dolandırıcılığın önüne geçmek ve yazı ve video şeklinde sunulan oyun içeriklerinin dahi iyi bir görüntelenme performansı göstermesi için tüm teknolojilerden yararlanılacağı belirtildi.

Özellikle Meta şirketine bünyesinde faaliyet gösteren Instagram ve sosyal medya platformları arasında hızla yayınlaşıp büyüyen TikTok’la çetin bir mücadele halinde olan Youtube, geçen ay da, videolar, sanat eserleri ve diğer dijital varlıkların oluşturduğu NFT’ler gibi Web3 teknolojilerini araştırdığını açıklamıştı.

NFT’lerin Doğrulama Sistemine Güveniliyor

Youtube şirketinin bugün yaptığı açıklamada NFT’lerin Youtube üzerinde daha fazla güvenli bir alanda korunabileceği, bu anlamda ilk defa önemli bir detay verildi. Platform, video saklama kısmını kullanarak, varlıkların yasal olduğunu doğrulamak da dahil daha da çözüm arayışı içinde olduklarını belirtti.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Kullanıcıların; özel videolara, fotoğraflara, sanat eserlerine hatta bu ürünleri yaratn kişilerin deneyimlerine doğrulanabilir bir şekilde sahip olmalarını sağlamak hem yaratıcılar hem de onların hayranları için çekici özellikler olacaktır”

NFT’lerin Doğrulama Sistemine Güveniliyor

Metaverse ile birlikte video izlemek

NFT lerin güvenli bir şekilde saklanmasının açıklanmasının ardından NFT ile ilgili detayların verildiği konferansta Metaverse ile birlikte video izlemenin en önemli hedeflerinden olduğundan çokca bahsedildi. İnternet kullanıcılarının metaverseile beraber video izlenmesinin ve oyun sektörüne yoğun olarak odaklanılacağı belirtildi. Oyunların gerçek hayata daha yakın, daha kaliteli görüntülerle sunulması amacının da olduğu ifade edildi.

Etiketler

Teknoloji  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış