Her an milyonlarca kez tıklanan video paylaşım sitesi ‘Youtube’da abone sayısı artırmak bazı adımların atılmasıyla mümkün. Günümüzde birçok insan Youtube sayesinde ünlü olmuş bulunuyor. Youtube’da günde 5 milyar video izlendiği belirtiliyor. Reklamlar sayesinde çok ciddi gelirler elde eden Youtube kullanıcılarına da kazandırıyor. Hal böyle iken bu mecranın birçok kişi tarafından değerlendirilmesi gerekiyor.

Youtube üzerinden bir videonun izlenme sayısını artırmak elbette abone sayısının artırılması ile doğru orantılıdır. Abone sistemi sayesinde izleyicilere bildirim yoluyla ulaşmak mümkündür. Peki abone kazanmak için nasıl bir yol izlemeliyiz? İlk olarak bu konuda tavsiyemiz; tutarlı ve sıklıkla video paylaşımı yapılması olacaktır. Ne zaman videonun yayınlandığı da önemlidir.

Düzenli sırayla ve istenilen şekilde paylaşım yapmak izleyicilerin güvenini kazanmanızı sağlayacaktır. İzleyiciler düzenli paylaşım yapan kanallara üye olmaktadır. Youtube kanalınızın bir trailera sahip olması avantaj sağlayacaktır. Bu trailerde kanalınızın tanıtımının özetine yer vermelisiniz. Bu trailer filmlerdeki fragmana benzetilebilir. İnsanların abone olmasını kolaylaştırmak adına video içeriklerinde ‘kanalıma abone olmayı unutmayın’ ifadesine yer vermek abone sayısında artışı sağlayan faktörlerden olacaktır. Abone sayınızın artışında izleyicilerin ne istediğinide bilmek önemlidir.

İzleyicilerin neye ilgili olduğunu bilmek ve buna göre yayın yapmak avantaj sağlayacaktır. İzleyicilerin beklenti ve istekleri dikkate alınmalıdır. Video kapağında ve içeriklerinde kullanılacak görsellerin, resimlerin göz alıcı bir nitelikte olmasına dikkat edin. Farklı kanallarla rekabet içerisinde olduğunuzu kesinlikle unutmayın. Rekabet başarıyı getirecektir.

Farklı kanalların içerikleri ve kullandığı görseller dikkate alınarak, rekabet ruhu çerçevesinde daha iyisi için uğraşmak abone sayısına pozitif bir etki edecektir. Videolarınızda eğer kendinize yer veriyorsanız, mutlaka bu işi tutkulu yaptığınızı izleyicilere yansıtmalısınız.

Videolarınız için anahtar kelimeleri iyi belirlemelisiniz ve Google SEO gibi optimize işlemlerinde videonuzun diğer binlerce video içerisinden sıyrılmasına dikkat etmelisiniz. Youtube kanalınızı sosyal medya sayfalarınızda paylaşmanızda abone sayısının artışı için izlenecek önemli bir yoldur.