5 Ekim 2022 12:38 Güncelleme : 13 Ekim 2022 00:03

Yozgat Resmen Bomba Sesiyle Uyandı! Doğalgaz Patlaması Sonucu 2 Katlı Bina Enkaza Döndü

Yozgat Resmen Bomba Sesiyle Uyandı! Doğalgaz Patlaması Sonucu 2 Katlı Bina Enkaza Döndü

Yozgat'ta yaşanan korkunç olayda herkesin ağzı yüreğine geldi. Bomba gibi bir ses gelmesiyle birlikte herkes sokağa döküldü. 2 Katlı bir binanın doğalgaz patlaması sonucunda enkaza döndüğü belirtildi. İşte Detaylar

YOZGAT'ın Yerköy ilçesinde, doğal gaz patlaması sonucu 2 katlı bina çökerken, enkaz altında kalan 3 kişilik aile ise yaralı kurtarıldı. 

Olay, sabah saatlerinde, Gültepe Mahallesi Akırmak Caddesi'nde meydana geldi. Ayşe Uçar'a ait 2 katlı binada, doğal gaz sıkışması nedeniyle patlama meydana geldi. Patlamanın etkisiyle binanın üst katı ve çatısı çöktü. Çevredekilerin ihbarıyla bölgeye gelen itfaiye ve AFAD ekipleri, enkaz altında kalan İhsan ve Fatma Yorulmaz çifti ile çocukları Aydilge'yi (4) kurtardı.Sağlık ekiplerince Yerköy Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralılar, ilk müdahalenin ardından Yozgat Şehir Hastanesi'ne sevk edildi. Patlama sırasında ekmek almak için dışarı çıkan ve döndüğünde binanın yıkıldığını görünce baygınlık geçiren Ayşe Uçar da hastaneye kaldırıldı. Polis, çevrede güvenlik önlemi alırken, mahalledeki doğal gaz akışı da kesildi.

Bölgede incelemelerde bulunan Yozgat Valisi Ziya Polat, "Arkadaşlarımız inceliyorlar. Asıl sebebi, raporlardan sonra ortaya çıkacak. Şükür, herhangi bir can kaybımız yoktur" dedi. (DHA)


Etiketler

Gündem   Video Galeri   Yozgat  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış