19 Şubat 2022 11:20 Güncelleme : 19 Şubat 2022 12:33

Yumurta Fiyatlarındaki Artış İçin Bakanlık Düğmeye Bastı

Yumurta Fiyatlarındaki Artış İçin Bakanlık Düğmeye Bastı

Bazı marketlerce yapılan özellikle yumurta ürünlerindeki zamlar nedeniyle, Ticaret Bakanlığı harekete geçti. KDV indirimi öncesinden zam öne sürülen marketlerde denetim sıklaşırken, bakanlık yumurtaya uygulanan fahiş zamlar nedeniyle müfettiş görevlendirdi.

Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Bazı firmalarca Yumurta satış fiyatlarında artışa gidilerek KDV indiriminin vatandaşlara olumlu etkisini ortadan kaldırmak maksadıyla kötü niyetli eylemlerde bulunulduğuna ilişkin şikâyetler kamuoyuna yansımıştır. Bu itibarla, söz konusu iddianın üretici, tedarikçi ve perakende işletmeler nezdinde incelenmesi ve varsa kötü niyetli uygulamaların tespit edilerek cezalandırılması ve kamuoyunun bilgilendirilmesi amacıyla Bakanlığımız Müfettişleri görevlendirilmiştir" denildi.

Ordu Yumurta Üreticileri derneği başkanından korkutan açıklama

Ordu Yumurta Üreticileri Derneği Başkanı Yusuf Uzunlar, yem fiyatlarına uygulanan zamların yumurta fiyatlarına yansıdığını ve önümüzdeki günlerde adet yumurtanın 2 liraya kadar yükselebileceğini belirterek, “Üreticiler olarak yemin hammaddesini ovalarda kendimiz üretirsek, mısır, buğday gibi yemleri kendimiz yaparsak yumurta fiyatları artmaz” dedi.

Etiketler

Gündem  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış