İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı öğrencisi Sibel Ünli, 2 gün önce kaybolmuş, ailesi tarafından kayıp ilanı verilmişti. Polis ekipleri Sibel’in bulunması için çalışmalara başlamıştı. Dün öğle saatlerinde Samatya sahilinde kayalıkların tepesinde bir çanta gören insanlar durumu polise bildirdi, çantanın Sibel Ünli’ye ait olduğu ortaya çıktı. Sibel’in intihar amacıyla kendini denize attığı belirlendi.

Arama kurtarma çalışmaları başlatıldı. 20 yaşındaki genç kızın cesedine deniz polisiyle iş birliği sonucu ulaşan ekipler kızın ailesine haber verdi. İncelemeden sonra, Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü. Sibel Ünli’nin sosyal medyada paylaşımda bulunduğu ve paylaşımda, “Gidecek yerim yok, yaşanmaya değer bir hayatım da” ifadelerine yer verdiği belirtildi.

Ağabeyi Kız Kardeşi Hakkında Konuştu

Sibel Ünli’nin ölüm haberiyle yasa boğulan ailede genç kızın ağabeyi açıklama yaptı. Kız kardeşine sosyal medyadan çirkin yorumlar yapıldığını, yorumlarda kardeşinin eleştirildiğini ve yorumların kardeşini derinden sarstığını ifade etti.

Kardeşiyle sürekli bu konuda konuştuğunu ifade eden ağabeyi, insanların kız kardeşinin dış görünüşüyle dalga geçtiğini, insanlığa sığmayacak sözler sarf ettiklerini söyledi. Kardeşinin üzülmemesi için evde ‘özürlü’ kelimesinin kullanılmadığını, eksiklik hissetmemesi için bir şey söylemediklerini ifade eden acılı ağabeyi, herkesin birer engelli adayı olduğunu, bu olayın herkesin başına gelebileceğini ifade etti.

Kardeşinin sosyal medyada kullanılan aşağılayıcı ifadelerden derinden etkilendiği kaydedildi. Devletten kardeşine iyi şartlarda destekte bulunmasını istediklerini belirten ağabeyi, “malesef yeterli olmadı” dedi. Genç kızın bazı şeylerin üstesinden gelemediğini söyledi.