24 Aralık 2022 15:30 Güncelleme : 24 Aralık 2022 15:30

Bedelli askerlik yapacaklar bir kez daha düşünecek! Fiyatlar tavan yaptı, bakın ne kadara kadar çıktı

Bedelli askerlik yapacaklar bir kez daha düşünecek! Fiyatlar tavan yaptı, bakın ne kadara kadar çıktı

Her sene olduğu gibi bedelli askerlik fiyatlarında 2023 senesi için de zam yapıldı. Bedelli askerlik yapacak vatandaşlara kötü haber geldi. Bedelli askerlikte bu sene eğitim kapasitesinin üzerinde yer alan başvurular gereğince belirtilen işin kura çekimleri ile açıklanacağı ifade edildi. 2023 yılı için açıklanan asgari ücret ile birlikte bedelli askerlik 100 bin TL sınırını büyük bir farkla geride bıraktı. İşte tüm detaylar...

Bedelli askerlik ücretlerinde zam bekleniyor!

Bedelli askerlik için gün sayan vatandaşlara kötü haber geldi. Her sene başında zamlanan bedelli askerlik 2023 senesini boş geçmedi. Milyonlarca asker adayının merak ettiği bedelli askerlik ücretleri açıklandı. Günümüzde 100 bin TL civarında yer alan bedelli askerlik ücretine zam gelmesi bekleniyor. 22 Aralık 2022 tarihinde yüzde 55 oranında bir artış sağlayan asgari ücret üzerine memur maaşlarında da değişiklik yapılacağı vurgulandı. Düşünülenlere göre 6 asteğmen maaşına endeksli bedelli askerlik ücretinin 50 bin liralık artış ile 150 bin liranın da üzerinde yer alabileceği söyleniyor. 

Bedelli askerlik ücretlerinde zam bekleniyor!

Tahminlere göre 100 bin liranın üzerine çıkacak!

Yılbaşının gelmesiyle birlikte bedelli askerliğe de zam bekleniyor. Her yılbaşında zamlanan bedelli askerlik birçok vatandaşın ilgisini çekmeyi başarıyor. Okulunu bitiren veya yaşı gelen vatandaşlar askerliği hemen yapıp gelmek istiyor. Bedelli askerlik ücretinin ödenmesi durumunda 6 ay süren askerlik süresi 1 aya kadar düşüyor. Bu durumda ödenmesi gereken ücret ise şimdilik 80 bin 63 lira olarak biliniyor. Bu ücreti ödemeye razı olan vatandaşlar bu detaydan faydalanabiliyor.

Bedelli askerlikte kura sistemi!

Habertürk yazarı Bülent Aydemir tarafından kaleme alınan yazıda bedelli askerlik konusu yer aldı. Ekonomik sıkıntılar nedeniyle bedelli askerlik başvurularında azalma gözüktüğünü belirtti. Fakat enflasyonun yükselmesiyle birlikte bedelli askerlik için ücretin daha fazla artacağının da altı çizildi. Bu beklenti dolayısıyla bedelli başvurularında tekrardan artış görüldüğü söyleniyor. Bülent Aydemir tarafından yapılan açıklamalara göre eğitim birliklerinin kapasitesinin üzerinde başvuru sayısı olduğu için bedelli askerlik işinin kuraya kalacağı düşünülüyor.

Etiketler

Gündem  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış
Reklamı Kapat