6 Kasım 2021 11:34 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:10

Gelir İdaresi Başkanlığından Personel Alımı Açıklandı! Tam Tamına 750 Personel Yardımcısı Alıncak!

Gelir İdaresi Başkanlığından Personel Alımı Açıklandı! Tam Tamına 750 Personel Yardımcısı Alıncak!

Binlerce vatandaşın beklediği müjde Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından verildi. Önümüzdeki günlerde yapılacak olan sınav ile birlikte 750 gelir uzman yardımcısına istihdam sağlanacak. Farklı şehirlerde görevlendirilmek üzere alınacak olan personeller, "http://sinav.gib.gov.tr" adresinden yapılacak olan online sınav sistemine girebilir.

Başkanlığın konuya ilişkin sınav ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, istihdam edilecek gelir uzman yardımcıları, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Mersin, Şanlıurfa ve Tekirdağ illerine atanacak.


Adaylar başvuru sırasında öncelik sırasına göre en fazla 5 ili tercih edebilecek.

Başvurular, 15 Kasım-24 Kasım tarihlerinde, "http://sinav.gib.gov.tr" adresindeki Online Sınav Sistemi'ne yapılacak.

Giriş sınavının yazılı bölümü 11 Aralık'ta saat 10.00'da Ankara'da yapılacak. Sınava girmeye hak kazanan adayların isimleri ile söz konusu adayların nerede sınava gireceklerine ilişkin listeler, yazılı sınav tarihinden en az 10 gün önce Başkanlığın internet sitesinde (http://www.gib.gov.tr) ilan edilecek.

Yazılı sınavın değerlendirilmesi sonucu, 100 üzerinden 70 ve üzeri puan alan adaylardan, yerler itibarıyla, adayların başvuru sırasında tercih ettikleri il dikkate alınarak en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere, o il için atama yapılacak toplam kadro sayısının iki katı aday sözlü sınava çağrılacak.

Etiketler

Gündem  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış
Reklamı Kapat