8 Aralık 2021 13:14 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:25

WhatsApp Kullananların Çoğu Bu Özellikleri Bilmiyor! İşte WhatsApp Gizli Özellikleri!

WhatsApp Kullananların Çoğu Bu Özellikleri Bilmiyor! İşte WhatsApp Gizli Özellikleri!

WhatsApp gizli özelliklerini bilmek işleri kolaylaştırıyor. Bu özellikleri daha önce hiçbir yerde görmediniz. WhatsApp'ın gizli özellikleri bakın nelermiş!

Dünyada en çok kullanılan ücretsiz mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, milyonlarca insan tarafından kullanılıyor. Peki insanlar kullandıkları uygulamaların özelliklerinin hepsini biliyorlar mı? Bu uygulamanın içinde bilinmeyen pek çok gizli özellik yer alıyor. Bazı kullanıcılar bu özellikleri bilseler de WhatsApp kullananların çoğu bu özellikleri bilmiyor. WhatsApp uygulamasının gizli özelliklerini bilmek isteyenler haberin devamına göz atabilirler. İşte WhatsApp gizli özellikleri:

WhatsApp Yazı Tipi Değiştirme Özelliği!


WhatsApp uygulamasında mesaj yazarken bazı yerlerin dikkat çekmesi istenir. Bu özellikler sayesinde artık yazı tipini değiştirmek çok kolay olacak. Yazısını daha koyu ve kalın şekilde yazmak isteyenler yazının başına ve sonuna "*" işareti koyabilirler. Eğik şekilde yazı yazmak isteyen kişiler yazılarının başına ve  sonuna "_" işaretini koyabilirler. Yazılarını üzeri çizik şekilde yazmak isteyenler ise yazılarının başına ve sonuna "~" işaretini koymalıdırlar.

WhatsApp`a Şifre Koyma Özelliği


Telefon kilidi haricinde WhatsApp uygulamasına da şifre koymak mümkündür. Bu sayede telefonun ekranı açık olsa bile WhatsApp`a girmek için şifre girmek gerekecek. Nadir bilinen bu özelliği aktif etmek için Apple marka cihazlar ile android cihazlarda şu işlemleri yapmak gerekir. Apple marka cihazlar şifre koyma adımları: Ayarlar > Gizlilik > Ekran Kilidi > Face ID. Android cihazlarda ise benzer şekilde ilerledikten sonra son adımda şifre seçimi belirlenmelidir. WhatsApp Gönderilen

Fotoğrafı Karşı Taraftan Silme Özelliği!

WhatsApp kullanırken bazen istenmeyen fotoğraflar karşı tarafa gidebilir ya da gönderilen fotoğraf yok edilmek istenebilir. WhatsApp`ın gizli özelliği sayesinde artık fotoğrafları karşı taraftan silebilirsiniz. Bu özelliği aktif etmek için gönderilen fotoğrafın üzerine basılı tutulur. Ardından ekranın üst bölümünde çöp kutusu işareti çıkacaktır. Çöp kutusu işaretine tıkladıktan sonra “herkesten sil” şeklinde bir yazı karşınıza gelecektir. Bu yazıya tıkladıktan sonra gönderilmiş olan fotoğraf karşı tarafın cihazından kalıcı olarak silinecektir. Bu özelliği mesajlarda, videolarda, bağlantılarda ve belgelerde de uygulayabilirsiniz. Ancak gönderdiğiniz şeyi silmek için biraz acele etmeniz gerekmektedir. Çünkü karşı taraftan silmek için verilen süre sınırlıdır. Yaklaşık olarak 20 dakika sonra herkesten sil butonu görünmeyecektir.

Etiketler

Gündem  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış