Kışın Vazgeçilmez Lezzetine Büyük Zam Geldi! Kestane Kebap Fiyatları Dudak Uçuklattı! İşte Kestane Fiyatları!

15 Aralık 2021 21:30 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:21

Kestaneye çok büyük zam gelse de kestane severler seyyar satıcıları boş geçemiyorlar. Kestanenin fiyatı ne kadar oldu? Geçen sene ne kadara satılıyordu şimdi kaç liraya satılıyor?

Kışın Vazgeçilmez Lezzetine Büyük Zam Geldi! Kestane Kebap Fiyatları Dudak Uçuklattı! İşte Kestane Fiyatları!

Kış aylarında sokak başlarında ve cadde üzerlerinde sık sık gördüğümüz kestaneye zam geldi. Her yıl insanlar tarafından dört gözle beklenen kestane mevsimi ve kestane kebabı yine ilgiyle karşılandı. Fiyatları çok fazla yükselmiş olsa bile kestane kebap aşıkları bu lezzetten vazgeçemedi. Ancak önceki yıllara göre biraz daha az miktarda almak zorunda kalan vatandaşlar oldu. Çünkü kestaneye 2-3 kat zam geldi. Vatandaşlar bu durumdan çok yakınmış olsalar da kestane kebap satıcılarının önünde kuyruk oluşturmaktan kendilerini alamadılar. Seyyar satıcılar ise gelen ilgiden oldukça memnun görünüyorlar. Peki kestane fiyatları ne kadar? Fiyatlardaki artış devam edecek mi? İşte kış aylarının vazgeçilmez lezzetti olan kestane ile ilgili her şey...


Geçen Sene 23 Lira Olan Kestane, Bu Yıl 60 Lira Oldu!


Geçen sene 23 liraya satılan kestane bu sene yüzde 160 oranında arttı ve 60 liraya satılmaya başladı. Tedarik sıkıntısı nedeniyle bu kadar artan sevilen yemiş, yine de ilgi görmekten geri kalmadı. Her yıl olduğu gibi yine yoğun bir şekilde kestane satışı yaşandı. Ayrıca birçok faydası olan kestane, kış ayları için bir enerji deposu haline gelmektedir. Seyyar satıcıların önünden geçen vatandaşlar, kestane kebap kokusunun cazibesine ve şifa olmasına kapılarak kendilerini satın almaktan geri koyamıyorlar.


Kestane Satın Almaya Gelen Vatandaşlar Açıklamalarda Bulundular!


Kestane satan bir satıcının önüne gelen kadın şu açıklamalarda bulundu: "Kestane yemek kış aylarında daha iyi oluyor, kestaneyi ben de çok seviyorum ve her gördüğümden almaya çalışıyorum. Kestane yemenin inanlara birçok faydası da var. Her şey mevsiminde daha güzel oluyor. Kış aylarını da kestane mevsimi olduğu için seviyoruz." dedi. Diğer pek çok yoldan geçen vatandaş ise yoldan geçerken kestane gördüklerini ve dayanamayıp satın aldıklarını söylediler. Ayrıca bazı vatandaşlar da kestane yemenin pek çok faydalarının olduğuna dikkat çektiler. Görünen o ki kestane fiyatları birkaç kat artmış olsa bile Türk halkı ondan asla vazgeçemiyor.

Etiketler

Yaşam  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış