SGK, SSK ve Bağ-kur Emeklilerine 750 TL Ödeme Yapılıyor! İşte Başvuru Şartları...

18 Aralık 2021 11:00 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:20

Emekli olan vatandaşlara, bankalardan 750 TL miktarında ödeme yapılıyor. Milyonlarca SGK-SSK ve Bağkur emeklisi, hesaplarına yatırılacak bu ödemelerden faydalanabilecek.

SGK, SSK ve Bağ-kur Emeklilerine 750 TL Ödeme Yapılıyor! İşte Başvuru Şartları...

SGK, SSK ve Bağkur’dan emekli olan kişilere, SGK tarafından verilecek 750 TL, destek ödemesi olarak geçiyor. Milyonlarca emekli kişinin faydalanabileceği bu destek parası, kişilere geri ödemesiz şekilde verilecek. Emekli kişiler, kendi bağlı oldukları kuruma ve maaş aldıkları bankanın şartlarına göre işlemlerini gerçekleştirecekler. Ancak bu destekten faydalanabilmek için, emeklilerin bazı şartları yerine getirmiş olması gerekiyor. Bunun için yapılması gereken işlemler ise, bankaların sitelerinde ayrıntılı bir şekilde yer alıyor.

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, bu ödeme işlemelerini gerçekleştirecek olan bankalar arasında. Bu promosyon ödemelerinden faydalanabilmek için, adı geçen bankalara başvuru yapılması gerekiyor. Bu bankalar, yapılmış olan bu kampanyayı yalnızca kendilerinden maaş alan kişilere uygulayabiliyor. Yani kişiler hangi bankadan maaş alıyorlarsa, o banka aracılığıyla bu fırsattan faydalanabilecek. Ayrıca verilecek olan destek parası, emeklinin kendi maaşına göre de değişiklik gösterecek. Bununla  beraber kişiler, belirtilen parayı alabilmek için, en az üç yıl boyunca maaşlarını taşımama sözünü de vermek durumunda kalacaklar.

Ziraat Bankası’ndan, Vakıfbank’tan ve Halkbank’tan emekli maaşlarını alan kişiler bu kampanyadan faydalanabilecek. Bunun için emekliler, bankalarının şubelerine giderek ya da mobil bankacılığı kullanarak bu paraya erişim sağlayabilirler.

Belirtilen koşullara uygun olan emekli vatandaşlar, 750 TL’ye kadar bu destek parasından yaralanabilecekleri gibi, bankaların kendilerine özel olarak uygulayacakları kredi hizmetinden de faydalanabilecekler. Bu bankaların herhangi birinden maaş alıyorsanız, 250.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi kullanma hakkını da elinde bulunduruyor olabilirsiniz. Bunun yanında bankalar, yapacakları ödemelere ek olarak promosyonlar da ekleyecekler.

Edinilen bilgilere göre, 1500 TL ile 2500 TL arası maaş alan emekliler yaklaşık olarak 625 TL ödeme alabilecek. Diğer yandan bu bankalardan 2500  TL’nin üzerinde maaş alanlar ise 750 TL kadar bir ödeme alabilecekler. Adı geçen bankalardan maaş alan emekliler, maaşlarını aldıkları bankaların sitelerini ziyaret ederek, konu hakkında daha detaylı bir bilgiye sahip olabilir ve işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Etiketler

Ekonomi  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış