MOBESE Görüntüleri Sızdırılan Ekrem İmamoğlu'nun Tepkisi Büyük Oldu! Görüntüleri Kim Sızdırdı?

26 Ocak 2022 14:54 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:31

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun geçtiğimiz günlerde büyükelçi ile görüşmesi sorun haline geldi. Kar yağışı ile ilgili açıklamalarda bulunan Ekrem İmamoğlu "Balıkçı" meselesine de değindi. Ekrem İmamoğlu, "Sayın büyükelçi 20 gün önceden randevulaştığımız üzere Ankara'dan İstanbul'a geldi" ifadelerini kullandı. MOBESE tarafından görüntülenen Ekrem İmamoğlu yapılan paylaşımlar ile ilgili olarak Vali Ali Yerlikaya ile görüştüğünü duyurdu.

MOBESE Görüntüleri Sızdırılan Ekrem İmamoğlu'nun Tepkisi Büyük Oldu! Görüntüleri Kim Sızdırdı?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yapmış olduğu konuşma esnasında "Büyükelçi ile yenilen yemek" hakkındaki tüm sorulara cevap verdi. İstanbul Valilik'i ile birlikte çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Ekrem İmamoğlu, "MOBESE kameraları böyle bir magazinsel olayda kullanıldı. Benim bildiğim MOBESE'deki görüntüler bir kazanın tespitinde kullanılır. Bunları kimlerin yaptırdığını çok iyi biliyorum, gözümün içine bakınca onlar da anlarlar." ifadelerini kullandı.

Kar Yağış Kuraklığı Giderecek!

Henüz kar ile ilgili bir olumsuz öngörü olmadığını belirtem İmamoğlu kar yağışının devam edeceğini iyi yanının ise karların erimesi olduğunu vurguladı. Karların erimesi durumunda yaşanabilecek kuraklığın önüne geçilerek barajlardaki su doluluğunu önemli bir ölçüde etkileyeceğini söyledi. İmamoğlu, "Yüzde 55'te seyreden barajların doluluk oranının yüzde 75'lere çıkmasını bekliyoruz. Bu da bizim için sevindiricidir. Umarım sıkıntılı anları hep birlikte aşacağız." sözlerine yer verdi.

Buluşma Günü Daha Önceden Belirlenmişti!

Konuşmasının devamında büyükelçi ile yenilen yemek hakkındaki soruları cevaplayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Bu kadar yoğun bir gündemde çalışırken, 1 saat yemeğe gitmemin gündeme taşınmasını şaşkınlıkla takip ediyorum. Bir büyükelçiyle yenilen bir yemekten bahsediyoruz. Yaklaşık 20-25 gün önce buluşma gününü netleştirmiştik. Gideceğimiz mekan da belliydi. Bu gizli bir yemek değil. Gidip görürseniz her yeri de pencere. 23 yıldır oranın müşterisiyim." ifadelerini kullandı.

Devletin İmkanları Kullanıldı!

Kendisini görüntüleyen MOBESE kayıtlarının sızdırılması hakkında ise, " Devletin imkanları kullanıldı. Benim geçtiğim sokağın MOBESE kameraları paylaşıldı. Magazinsel bir olay haline getirildi. Ben bu konudaki düşüncelerimi İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ile de paylaştım. Bu şehrin amiri olarak benim soru işaretlerime cevap vermek zorunda. MOBESE kameraları bir kazanın tespiti veya bir suç olayı için kullanılır." dedi.

Etiketler

Gündem  
Reklamı Kapat