12 Şubat 2022 15:00 Güncelleme : 12 Şubat 2022 13:33

Gözleriniz Daha Güzel Görünmesini İstiyorsanız Bunları Uygulayın! İşte Gözü Güzel Gösterme Yöntemleri

Gözleriniz Daha Güzel Görünmesini İstiyorsanız Bunları Uygulayın! İşte Gözü Güzel Gösterme Yöntemleri

Güzellik sırları her dönem merak edilen konuların başlarında gelmektedir. Gözler kalbin aynası olduğu için de yüzyıllar boyunca insanlar gözlerini daha çekici, daha büyük, daha kusursuz ve canlı göstermenin yollarını aramıştır. İşte o yollardan birkaçı.

Daha güzel gözlere sahip olmanın ilk adımı pürüzsüz ve tek renge sahip göz çevresinden geçmektedir. Göz altı hakları yorgunluk, uykusuzluk, grip gibi hastalıklar ve genetik nedenlerden dolayı daha koyu renkte olabilir. Bu sorunu evde uygulayacağınız birkaç kür veya gözaltı morlukları için üretilen kremler ile en aza indirmeniz mümkün. Ancak bu konuda daha fazla bilgi almak ve kesin çözümlere ulaşmak için doktorunuza başvurmanız her zaman önerilir.

Göz Altı Morluklarına Aman Vermeyin

Göz altı halkalarından sonra ise eğer amacınız gözünüzü daha büyük göstermek ise doğru şekilde makyaj yapmayı öğrenmeniz gerekir. Göz pınarlarına sürülen açık tonlar, özelikle beyaz ve ışıltılı göz farları ya da kalemleri gözünüzü büyütmekte yardımcı olacaktır. Özellikle göz altlarına kalem sürmek dikkat edilmesi gereken konuların başlarında gelir. Gözleriniz küçük ise kesinlikle siyah göz kalemlerinden uzak durmalısınız. Eğer gözünüzü büyütmek istiyorsanız ise beyaz ya da ten rengi göz kalemleri kullanmak işinize yaracaktır. Gözlerim küçük ancak koyu renk göz kalemi kullanmak istiyorum diyorsanız ise siyahtan daha ziyade kahverengi göz kalemleri kullanmanız tavsiye edilir. 

Göz Altı Morluklarına Aman Vermeyin

Yüzün Çatısı Kaşlara Dikkat

Göz konusunda dikkat etmemiz gereken bir diğer nokta ise kirpikler ve kaşlardır. Ne kadar kıvrık, uzun ve sık kirpiklere sahip olursanız gözleriniz o kadar çekici gözükecektir. Bu noktada yapmanız gerekene şey ise size en uygun maskara ve kirpik kıvırıcıyı bulmaktır. Kaşlar konusuna gelirsek de, kaş yüzün çatısıdır. Ne kadar güzel olursa yüzünüz de o kadar güzel olur. Bu noktada kaşlarınızı yüzünüze en uygun şekilde fazla abartıya kaçmadan almak ve eğer boşluklar varsa doldurmanız yeterli olacaktır. Kaş kemiğine aydınlatıcı uygulamak da gözlerinizi güzelleştirecek bir diğer önemli unsurdur. Tabi ki tüm bunlardan daha önemlisi ise makyajınızı doğru bir şekilde çıkartmak ve her gün olmasa da en az haftada bir kez kirpiklerinize ve kaşlarınıza bakım yağları uygulamanız gerekir.


Yüzün Çatısı Kaşlara Dikkat

Etiketler

Yaşam  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış