2 Kasım 2021 19:33 Güncelleme : 6 Şubat 2022 13:13

Kışlık İhtiyaçlar İçin Desteğe İhtiyacı Olanlara Müjde! Sorunsuz Bir Şekilde Bankaya Giderek Kredinizi Alabilirsiniz!

Kışlık İhtiyaçlar İçin Desteğe İhtiyacı Olanlara Müjde! Sorunsuz Bir Şekilde Bankaya Giderek Kredinizi Alabilirsiniz!

Geçtiğimiz günlerde Aile Sosyal Hizmet Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahipleri için verilecek olan kış desteği hakkında açıklama yaptı.

Geçtiğimiz günlerde Aile Sosyal Hizmet Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahipleri için verilecek olan kış desteği hakkında açıklama yaptı. Bakan, Derya Yanık, tüm kış mevsimi boyunca ihtiyaç sahipleri için 2,5 milyar lira yakacak ve elektrik yardımı yapacaklarını açıklayarak vatandaşın sonuna kadar yanında olduğunu belli etmiş oldu. 

İlgili Haber >> Cumhurbaşkanı İle İmamoğlu Denk Gelecek Mi? İşte Sürpriz Karşılaşma 

Vatandaşa İlaç Gibi Geldi

Bakan Yanık’ın yapmış olduğu bu açıklama ile vatandaşlar oldukça sevindi. Günümüzde büyük sorunlardan biri olan maddiyat herkes için ne yazık ki zor günler yaşatıyor. Kimi elektrik faturalarını ödeyemezsen kimileri de su faturalarını, telefon faturalarını ödeyemiyor. Bakan Yanık’ın yapmış olduğu bu açıklama vatandaşa ilaç gibi geldi. Halk, en azından elektrik faturasını ödeyebilecek ve bu yükten bir süre de olsa altından kalkabileceği için çok sevindi. 

Derya Yanık, Geçtiğimiz Günlerde Konuşmalarında Şu Sözleri Söyledi 

“Önümüzdeki kış günlerinde 2,5 milyar TL destek vereceğiz. Yakacak ve elektrik yardımları kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yapılacak bu destek. Elektrik Tüketim Desteğini ise düzenli olarak hali hazırda veriyoruz. Kimsenin herhangi bir kuruma başvuru yapmasına gerek yok. T.C kimlik kartları ve elektrik faturaları ile PTT şubelerine giderler ise bu yeterli olacak.”  Sözleriyle yardımı belirtti. 

Bir asgari ücrete yakın olan bu meblağ küçümsenecek rakamlar olmadığı gibi bir süreliğine de olsa halkın derin bir nefes almasını sağlıyor. Vatandaşın birkaç ay elektrik ve yakacak faturalarını ödeyebileceğiniz bir yardım yapılacak olması oldukça iyi bir haber oldu.

Başvuru Nasıl Yapılacak? 

Açıklama da belirtildiği gibi vatandaşların başvuru yapabilmek öncelikle e-devlet üzerinden yapılması gerekiyor. Ondan sonra başvuru olumlu sonuçlanırsa en yakın PTT şubelerine, yanlarına kimlik kartları ve elektrik faturalarını da alarak gitmeleri gerekli.  Başvuru yapabilmek için herhangi bir şart ya da koşul konulmadığı gibi tüm Türk vatandaşları bu yardımdan elbette faydalanabilmekte.

Bu zor günlerde devletimizin böyle bir yardım yapması vatandaşları çok mutlu etti. Covid-19 virüsü sayesinde işlerine gidemeyen işçiler, esnaflar vb. tüm sektörde çalışan personellerin iyiliği için yapılan bu yardım vatandaşın hoşuna gitmekle kalmayıp, teşekkür amaçlı mesajlar yağdırdılar.  

 

Etiketler

Ekonomi  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış
Reklamı Kapat