9 Şubat 2022 15:00 Güncelleme : 9 Şubat 2022 14:07

Pamuk Gibi Pişen İstavrit Tarifi! Komşularınız Kokuyu Takip Ederek Kapınızda Bitecek!

Pamuk Gibi Pişen İstavrit Tarifi! Komşularınız Kokuyu Takip Ederek Kapınızda Bitecek!

İstavrit pişirmekten anlamıyor musunuz? O halde bu haber tam size göre! Pişirdiğinizde pamuk gibi olacak istavrit komşularınızın kapınıza sıra olmasına sebebiyet verecek. Lezzeti ile tüm apartmanı etkileyecek istavrit tarifi ve püf noktaları haberin detaylarında sizlerle…

İstavrit pişirmek çoğu kişi için zor ve zaman alıcı bir durum haline gelir. Bu nedenle istavrit yapmak istemezler. Ancak verecek olduğumuz bu tarifler ile istavritinizi isterseniz tavada isterseniz ızgarada istersiniz de fırında hızlı bir şekilde pişirebilirsiniz! 

İstavrit Pişirme Teknikleri

İstavritinizi isterseniz tavada istersiniz ızgarada isterseniz de fırında gönül rahatlığı işe pişirebilirsiniz. Uğraşmak istemeyen kişiler için istavriti balıkçıdan temizlenmiş bir şekilde satın alabilirsiniz. Fakat eğer zamanınız varsa alıp evde temizlemek daha sağlıklıdır.

İstavrit Pişirme Teknikleri

İstavrit Tavada Nasıl Pişirilir?

  • İlk önce istavritinizi güzelce temizlemeniz gerekmektedir. Kafasını ve iç organlarını ayırdıktan sonra bol su ile güzelce yıkamalısınız.
  • Bir sonraki işlem olarak üç kısımların tuz serpiştirerek bütün balıkları tuz ile ovalayın.
  • Çekmiş olduğu fazla suları akıtması için süzgeçte bir süre daha bekletin. Daha sonra balıklarınızı mısır ununa bulayarak hafif yağda güzelce kızartın.

İstavrit Tavada Nasıl Pişirilir?

İstavrit Fırında Nasıl Pişirilir?

  • İstavritlerinizi güzelce temizleyerek tuz ve zeytinyağ karışımı hazırladığımız derin bir kap içerisinde 30 dakika kadar marine ediyoruz. Bu işlemi buzdolabı içersinde yapmanız önemli.
  • Daha sonra fırına yağlı kağıt sererek, mısır ununa buladığımız balıkları fırına tepsisine sırayla diziyoruz. Üzerine zeytin yağ ve tuz gezdirerek 180 derecelik fırında ortalama olarak 20 ila 25 dakika arasında pişiriyoruz. İsteğinize göre fırın tepsinin içerisine limon dilimi, soğan, domates gibi farklı malzemeler de ekleyerek pişirebilirsiniz.

İstavrit Fırında Nasıl Pişirilir?

İstavrit Izgarada Nasıl Pişirilir?

  • İlk etapta balıkları temiz su yardımı ile güzelce temizliyoruz.
  • Daha sonra balıkların üzerine tuz, zeytinyağ ve kekik ekleyerek güzelce harmanlıyoruz.
  • Izgarayı çalıştırıyoruz ve üzerini soğan ile güzelce ovalayoruz. Bunu yapmamız balıkların yapışmaması için önemlidir.
  • Daha sonra ızgara üzerinde istavritlerimizi arkalı önlü bir şekilde güzelce pişiriyoruz. İsterseniz balıkları pişirdikten sonra domates, biber ve benzeri sebzeleri de ızgarada pişirerek kendinize bir menü hazırlayabilirsiniz.


İstavrit Izgarada Nasıl Pişirilir?

Etiketler

Yemek Tarifleri  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış